Адміністрація Байдена готує роз’яснення щодо ситуації з “Північним потоком-2” (ВІДЕО)

uatv
21.07.2021
Фото АР

Адміністрація США готує роз’яснення щодо ситуації з “Північним потоком-2”, заявили в Білому домі. Деталі будуть опубліковані вже сьогодні, 21 липня.

Про цеповідомляє UA із посиланням на The Wall Street Journal.

Йдеться про угоду між США і Німеччиною, про яку домовилися президент Джо Байден і канцлер Ангела Меркель під час своєї зустрічі минулого тижня. Воно, зокрема, стосується гарантій безпеки України і союзників НАТО на східному фланзі.

“Кремль і причетні європейські держави домагаються завершення будівництва трубопроводу “Північний потік-2”. Цей проєкт шкідливого впливу Росії посилить вплив Володимира Путіна на Європу і негативно вплине на альянс НАТО. Нинішні новинні повідомлення вказують про невідворотне наближення угоди між адміністрацією Байдена і Німеччиною. Згідно з цими повідомленнями, угода не позбавить Росію можливості здійснювати примус стосовно наших союзників. Конгрес розуміє ключовий урок історії: коли Німеччина і Росія входять в змову, народам Центральної та Східної Європи доводиться за це платити. Конгрес уже двічі проголосував однозначною більшістю голосів від обох партій за санкції проти трубопроводу “Північний потік-2″. Ці санкції є обов’язковими, а не вибірковими”, — зазначила співголова українського кокуса в Конгресі США Марсі Каптур.

Зазначимо, що “Північний потік-2” — це російський газопровід, який будують в обхід України з 2018 року. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ “Газпром”. У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід було побудовано на 96%.

Раніше повідомлялося, що цього тижня радник Державного департаменту США Дерек Шолле відвідає Київ і Варшаву для обговорення питань взаємодії, зокрема стосовно газопроводу “Північним потоком-2”.

Джерело UATV
дата21.07.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×