Для всіх охочих: як відбувається п’ятий етап COVID-вакцинації в Україні і який вимагати сертифікат (ВІДЕО)

uatv
26.07.2021
Фото телеканал “Дом”

В Україні триває п’ятий етап вакцинальної кампанії проти COVID-19. Зробити щеплення від коронавірусу можуть всі охочі старше 18-ти років. Для цього вже не потрібно записуватися до електронної черги, а у сімейного лікаря можна вимагати сертифікат про вакцинацію, повідомляє UA.

Так, після того, як записуватися на отримання щеплення стало вже не потрібно, в Київському центрі масової вакцинації – знову аншлаг. Люди приходять робити щеплення і за компанію з друзями, і сім’ями. Вихідними там працюють 28 бригад. В їхньому арсеналі вакцини – китайський CoronaVac, корейська AstraZeneca і американська Moderna.

За словами людей, в цьому центрі вакцинації складнощів у них не виникло. Одні заздалегідь вибрали зручні час і дату, інші прийшли без реєстрації і без запису, і вся процедура зайняла 10 хвилин. Частина відвідувачів, щеплених раніше першою дозою, тут же отримали другу дозу – повний курс.

Всім, хто пройшов повний курс імунізації і отримав дві дози щеплення від COVID-19, можуть оформити міжнародний сертифікат про вакцинацію від коронавірусу. Для цього необхідно звернутися до сімейного лікаря і принести закордонний паспорт. Лікар повинен роздрукувати бланк свідоцтва на звичайному білому аркуші формату А4 і заповнити його англійською та українською мовами. В сертифікат важливо вписати ім’я та прізвище латиницею саме так, як вони зазначені в закордонному паспорті. Також поставити особистий підпис від руки і офіційний штамп закладу охорони здоров’я, де видали документ.

“Також необхідно врахувати, що на кожному сертифікаті необхідно поставити дві печатки установи, в якій виконувалась видача, я повторюся, видача сертифіката, а не вакцинація. Тому що людина могла отримати першу вакцину на ВДНГ в Києві, другу – на Арені Львів. І безпосередньо сертифікат могла отримати, наприклад, в Ужгороді чи Мукачеві, або в Хмельницькому”, – пояснив лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук Віктор Петров.

Із сертифікатом про вакцинацію можна виїжджати за кордон без тесту на коронавірус. Документ дійсний 180 днів від моменту отримання другої дози препарату. Пред’являти його можна як в електронному, так і паперовому вигляді.

Отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна після другого щеплення будь-яким препаратом, зареєстрованим в Україні. Євросоюз для в’їзду визнає тільки вакцини Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson і AstraZeneca європейського виробництва. Але чи визнавати український документ про вакцинацію – кожна країна вирішує окремо.

Читайте також: Вакцина Pfizer стала доступною в центрах вакцинації, – МОЗ

Джерело UATV
дата26.07.2021
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×