Джапарова пояснила значення “Кримської платформи” для Херсонщини

uatv
11.06.2021
Фото телеканал “Дом”

“Кримська платформа” має не лише міжнародне значення, а й внутрішньоукраїнське і навіть регіональне, адже підвищення міжнародної уваги до проблеми Криму автоматично підвищує увагу до областей України, що межують з окупованим півостровом.

Про це під час інвестиційного форуму “Південна стратегія розвитку” заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, інформує телеканал “Дом“.

Джапарова нагадала, що ідея створення рік тому міжнародного майданчика “Кримська платформа” була пов’язана з тим, що за сім років окупації тема Криму почала йти з обговорення на міжнародному рівні, увагу до теми Криму почала падати.

“І було важливо, щоб Україна активно запропонувала свій формат. Не бачення наших партнерів, не тільки резолюції про порушення прав людини та мілітаризацію Криму, за які ми щорічно голосуємо в межах ООН. А той формат, який дійсно зробить тему Криму гучною. І ось цей зовнішній формат теми підтягнув за собою і внутрішній вимір, який був реалізований в розробці Стратегії реінтеграції та деокупації, в ті завдання, які ми вирішуємо в межах парламенту. Це й експертний вимір, коли неурядові організації приєдналися до формування напрацювань “Кримської платформи”. Тобто всі елементи – уряд, парламент, експерти, громадянське суспільство, а тепер вже і місцевий вимір у вигляді муніципальної влади, громад – беруть участь в “Кримській платформі”, – перерахувала вона.

Читайте також: У “Кримській платформі” візьме участь президентка Словаччини

Джапарова акцентувала, що “Кримська платформа” особливо важлива для Херсонської області, як регіону, який межує з Кримом.

“Бо коли увага до Криму підвищується, увагу до регіону, який межує з Кримом, підвищується автоматично. Ми постійно акцентуємо, що деокупація йде нерозривно з реінтеграцією, роботою з 2,5 млн наших громадян, які залишилися на окупованій території. І підтримка контактів з нашими людьми – це дуже важливо”, – сказала вона.

У зв’язку з цим в Херсонській області потрібно реалізовувати проєкти, які будуть важливі й для реалізації реінтеграції.

“Наприклад, у кримчан є високий попит на медицину. Тому потрібна багатопрофільна лікарня. Ось є напрацювання для Маріуполя зі створення медичного коледжу, лікарні. Такий комплексний проєкт можна було б реалізувати й в Херсонській області – для тих, хто може приїхати з Криму для отримання медичних послуг”, – навела приклад Джапарова.

Читайте також: Боррель підтвердив участь у “Кримській платформі” (ВІДЕО)

Нагадаємо, що в Херсонській області 10 червня розпочався Міжнародний інвестиційний форум “Південна стратегія розвитку”. Він триватимедо 11 червня. Деокупація Криму – одна з головних тем форуму. У заході візьмуть участь близько 600 людей: 168 глав територіальних громад, понад 400 гостей і волонтерів, 30 професійних спікерів.

Читайте також: Форум “Південна стратегія розвитку”: що збираються будувати на Херсонщині (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата11.06.2021
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×