ПАРЄ планує ухвалити резолюцію на захист прав кримських татар

uatv
18.06.2021
Фото Укрінформ

Під час літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи наступного тижня планується провести дебати та ухвалити всеосяжну резолюцію на захист прав кримських татар в умовах російської окупації Криму.

Про це йдеться у проєкті порядку денного сесії ПАРЄ, яка відбудеться 21-24 червня у Страсбурзі у гібридному форматі, пише Укрінформ.

Дебати і голосування резолюції “Ситуація щодо кримських татар” заплановані на 23 червня.

Автором доповіді з цього питання є ісландський парламентар, представник Піратської партії Ісландії та політичної групи соціалістів, демократів і зелених в ПАРЄ Торхільдур Сунна Аеварсдоттір.

“Із початку 2014 року триває тимчасова окупація Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя (Крим), що є частиною території України. Кримські татари потерпають через грубі порушення їхніх прав”, – йдеться в документі.

У ПАРЄ відзначають, що репресії російського окупаційного режиму проти кримських татар включають убивства, зникнення із застосуванням сили, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність. Це все здійснюється російськими силовиками із застосуванням протиправних і несправедливих юридичних процедур.

Окрім цього, у Криму переслідується робота журналістів, обмежується свобода слова та зібрань, здійснюється тиск на правозахисників, які підтримують та відстоюють інтереси кримськотатарського народу.

Це все, як наголошується у проєкті резолюції, створює в Криму атмосферу страху і ворожнечі.

Раніше Рефата Чубарова “суд” у Криму засудив до 6 років позбавлення волі.

Читайте також: Мінреінтеграції запустило кримськотатарську версію сайту

Джерело Укрінформ
дата18.06.2021
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×