Річниця Паризького саміту: Україна звинуватила Росію у блокуванні переговорів

uatv
09.12.2020
Фото UATV

Сьогодні, 9 грудня, виповнюється рік з часу проведення Паризького саміту очільників держав “нормандської четвірки”.

З нагоди річниці Саміту в МЗС України опублікували заяву.

Зазначається, що російська сторона блокує роботу політичної підгрупи ТКГ.

“Відсутнє просування в обговоренні робочих пропозицій України щодо виконання політичних аспектів Загальних узгоджених висновків Паризького саміту від 9 грудня 2019 року”, – ідеться в повідомленні.

Також Україна внесла пропозиції щодо розведення сил та засобів, розмінування, активізації процесу взаємного звільнення утримуваних осіб, забезпечення допуску міжнародних організацій, насамперед Червоного хреста, до всіх утримуваних осіб, відкриття і функціонування КПВВ. Проте російська сторона не відреагувала на ці пропозиції.

У МЗС нагадали, що підконтрольні РФ бойовики і надалі блокують доступ міжнародних організацій, насамперед ОБСЄ, до окупованих територій.

“Україна підтверджує свою готовність і надалі працювати в рамках Нормандського формату, який продовжує відігравати важливу роль, зберігаючи свою актуальність і затребуваність, а також на майданчику ТКГ задля виконання досягнутих лідерами чотирьох країн домовленостей”, – запевнили у відомстві.

На завершення МЗС закликало Росію виконати усі досягнуті в Парижі рішення.

Нагадаємо, що 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів країн Нормандського формату – України, Німеччини, Франції та Росії.

Читайте також: РФ намагається дезавуювати Нормандський і Мінський формати переговорів, – Арестович (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата09.12.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×