Сьогодні в Україні набув чинності закон про мову

uatv
16.07.2019
Фото Укрінформ-UATV

В Україні сьогодні, 16 липня, набув чинності закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Це сталося через два місяці після опублікування його в газеті “Голос України”.

Відповідно до закону, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська. Вона стає обов’язковою для використання в публічному просторі, у державному та комунальному секторах, у транспорті та закладах громадського харчування, на маркуванні товарів і послуг, у медичній та освітній сферах, на телебаченні, в інтернеті та друкованих засобах масової інформації. Також закон зобов’язує посадовців володіти державною мовою, застосовувати її при виконанні службових обов’язків.

Публічне зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Законом передбачено організацію безкоштовних курсів української мови для дорослих. Також передбачається, що володіння українською стане обов’язковою умовою для осіб, які мають намір отримати громадянство України. Для цього необхідно буде скласти іспит про рівень володіння державною мовою.

Нагадаємо, у квітні Верховна Рада ухвалила законопроект про державну мову. Перед тим депутати кілька тижнів розглядали понад 2000 правок, внесених до закону. 15 травня Петро Порошенко підписав закон

Джерело UATV
дата16.07.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×