Україна посилить участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату, – президент

uatv
13.12.2020
Фото ОП

Україна продовжуватиме бути активним і відповідальним учасником глобального процесу боротьби зі зміною клімату і захисту довкілля, наголосив президент Володимир Зеленський під час Міжнародного саміту кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit).

Про це повідомляє UATV із посиланням на пресслужбу глави держави.

Захід відбувся в суботу, 12 грудня, в онлайнформаті. У саміті взяли участь понад 70 глав держав та урядів. Вони записали короткі відеозвернення, у яких говорили про виконання зобов’язань своїх держав за Паризькою кліматичною угодою.

Володимир Зеленський розповів у своєму зверненні, що Україна цього року досить сильно відчула негативний вплив, який несе у собі зміна клімату. Так, у багатьох регіонах тривала посуха знищила врожай, на сході країни сталися масштабні лісові пожежі, а на заході – руйнівні паводки.

“Кожен мешканець планети вже відчуває подих глобального потепління і зазнає втрат через пасивне ставлення до кліматичної політики”, – зазначив глава Української держави.

Україна послідовно дотримується своїх зобов’язань, які повинна виконувати для ефективної імплементації Цілей сталого розвитку-2030 і міжнародних кліматичних угод, наголосив президент. За його словами, планується, зокрема, до 2030 року скоротити кількість викидів парникових газів на 58-64% у порівнянні з 1990 роком.

“Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди у Глазго, ми опрацьовуємо другий національно визначений внесок. На цій основі ми розглядаємо ціль з викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%“, – повідомив Володимир Зеленський.

Українська влада хоче вдосконалити механізми державної фінансової підтримки кліматичної політики. Крім цього, продовжується перегляд Енергетичної стратегії України, яка передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

Довідково. Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit)-2020 присвячений 5-ій річниці Паризької кліматичної угоди (2015) і підготовці до наступної кліматичної Конференції ООН зі зміни клімату (СОР26), яку проведуть у британському Глазго в листопаді 2021 року.

Згідно зі статтею 4 Паризької угоди, сторони кожні п’ять років повинні розповідати про свій національно визначений внесок, вказуючи на прогрес порівняно з поточним внеском, а також відображати найбільш можливі амбіції та можливості.

Відповідно до першого національно визначеного внеску нашої держави до Паризької угоди, Україна зобов’язалася зменшити до 2030 року рівень викидів парникових газів на 40% у порівнянні з таким рівнем у 1990 році (без урахування сектору “Землекористування, зміни в землекористуванні та лісове господарство”).

Раніше повідомлялося, що Мінприроди створить сценарії зміни клімату в Україні на 2030, 2050 та 2100 роки.

Читайте також: Абрамовський закликав громадян правильно утилізувати засоби індивідуального захисту (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата13.12.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×