Українські моряки з судна Thorn1 після його ремонту повернуться додому, – МЗС

uatv
16.07.2021
Фото Укрінформ

Десять українців з екіпажу несправного грецького судна Thorn1 застрягли в Аденській затоці, один моряк загинув.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, пише Укрінформ.

Він розповів, що в порту Джибуті стоїть на рейді непридатне для використання судно Thorn1, яке належить грецькій компанії. Корабель в аварійному стані прямував із Туреччини до Індії для утилізації.

У складі екіпажу на борту судна перебувають десять українців, ще один наш громадянин зійшов на берег для отримання медичної допомоги.

“7 липня на кораблі загинув український інженер-електрик. Очікуємо від джибутійських судмедекспертів інформацію про точну причину смерті”, – зазначив Ніколенко.

За його словами, відразу після отримання повідомлення про ситуацію на судні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив посольствам України в Греції та Ефіопії вжити невідкладних заходів задля захисту інтересів українських громадян.

“Завдяки проведеній роботі дипломатів компанія-судновласник планує відрядити найближчими днями до Джибуті частину змінного екіпажу для ремонту систем на судні. В порту також перебуває агент судновласника, який забезпечує моряків питною водою, продуктами харчування та, за необхідності, медикаментами“, – зазначив речник МЗС.

Ніколенко також повідомив, що після ремонту судно має вирушити до альтернативного порту в Аденській затоці, де вісім українських моряків мають зійти на берег для подальшого повернення до України.

“Враховуючи аварійність судна, закликаємо й інших трьох громадян повертатися разом із основною групою”, – зауважив Ніколенко.

Він поінформував, що для надання консульської допомоги нашим громадянам безпосередньо на місці до Джибуті вирушає український консул в Ефіопії. Він також здійснить оформлення репатріації тіла загиблого моряка.

Українські дипломати тримають ситуацію на особливому контролі.

Раніше повідомлялося, що в Туреччині затримали судно з українськими моряками.

Читайте також: У Данії загинув український моряк, – МЗС

Джерело Укрінформ
дата16.07.2021
категорії Українці в світі
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×