Українським політв’язням Гафарову та Газієву не надають медичну допомогу, – Денісова

uatv
18.06.2021
Фото Telegram Людмила Денісова

У місцях несвободи Російської Федерації продовжують порушуватись основоположні права незаконно ув’язнених громадян України на одержання медичної допомоги.

Про це в Telegram повідомила омбудсмен Людмила Денісова, інформує UA.

Так, адвокат кримського татарина Джеміля Гафарова повідомив, що після судового засідання у справі другої сімферопольської групи “Хізб ут-Тахрір”, яке відбулось 10 червня, українських політв’язнів Джеміля Гафарова та Сервета Газієва доправили у Федеральний казенний лікувально-профілактичний заклад “Міжобласна туберкульозна лікарня №19” Ростова-на-Дону.

Гафаров досі залишається у лікарні через загострення хронічної хвороби нирок і подагру, але жодних медичних обстежень йому не проводять. Вчора Джеміль брав участь у черговому судовому засіданні через відеозв’язок.

Водночас у Газієва медики швидкої допомоги діагностували хронічний холецистит – підвищений артеріальний тиск та сильні болі в печінці. Але з лікарні його повернули в СІЗО без надання необхідної медичної допомоги.

Про госпіталізацію Гафарова та Газієва їхнім адвокатам не повідомили.

“На необхідності надання належної медичної допомоги українським політв’язням я неодноразово наголошувала у своїх зверненнях до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової. Однак і цього разу отримала відписку, в якій російський омбудсмен запевняє, що умови утримання, зокрема Джеміля Гафарова, і його медичне забезпечення відповідають російським та міжнародним стандартам”, – повідомила омбудсмен.

Денісова закликала міжнародну спільноту вжити всіх можливих заходів, аби припинити тортури стосовно українських громадян у місцях несвободи РФ.

Раніше дружина політв’язня Олександра Марченка розповіла про його здоров’я.

Читайте також: Стан здоров’я політв’язня Абдурахманова суттєво погіршився, – Денісова

Джерело UATV
дата18.06.2021
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×