В російському СІЗО у політв’язня Сервета Газієва стався мікроінсульт, – Денісова

uatv
09.07.2021
Фото АР

В українського політв’язня, кримського татарина Сервета Газієва, який утримується у СІЗО у Ростові-на-Дону, стався  мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя.

Про це у Facebook повідомила омбудсмен Людмила Денісова з посиланням на адвоката Газієва.

“За словами правозахисника, лікар швидкої, яку викликали в слідчий ізолятор, це заперечив. Сказав, що Сервет цілком здоровий та не потребує допомоги. Наш співгромадянин також скаржився на загострення хронічних захворювань: шлунково-кишкового тракту, хвороби ніг, суглобів, серцеві та головні болі. Однак звернення до адміністрації СІЗО про надання необхідної медичної допомоги та проведення кваліфікованого лікарського огляду ігноруються! Вищевказані дії розцінюю як катування і нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, – пише Денісова.

Омбудсмен звернулася до Уповноваженої з прав людини у Росії Тетяни Москалькової з вимогою надати Газієву медичну допомогу. Зокрема, госпіталізувати у стаціонар медзакладу, провести медичне обстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов’язаного з взяттям під варту, через його критичний стан здоров’я.

Також омбудсмен вимагає від генпрокурора Росії Ігоря Краснова надати правову оцінку “злочинним діям з боку адміністрації СІЗО-5 міста Ростова-на-Дону та притягнути винних до кримінальної відповідальності”.

“Закликаю міжнародну спільноту продовжувати тиск на РФ з вимогою негайного звільнення усіх бранців Кремля”, – наголосила Денісова.

Читайте також: Українським політв’язням Гафарову та Газієву не надають медичну допомогу, – Денісова

Раніше стало відомо, що в Раді готують законопроєкт про політв’язнів.

Джерело UATV
дата09.07.2021
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×