ЄС вніс Україну до “зеленого переліку” подорожей

uatv
14.07.2021
Фото Укрінформ

14 липня Рада ЄС включила Україну до рекомендованого переліку третіх держав, для громадян яких пропонується скасувати тимчасові обмеження на необов’язкові поїздки до Європейського Союзу.

Про це пише UA із посиланням на сайт МЗС.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вітає рішення ЄС про внесення України до “зеленого переліку” подорожей.

“Я вітаю рішення ЄС, яке рекомендує відновити повноцінну дію безвізу з Україною. Воно свідчить, що показники епідемічної ситуації в Україні відповідають вимогам ЄС. Це нові можливості для подорожей українців цього літа та важливий сигнал державам світу, що захворюваність на COVID-19 в Україні значно знизилась і наша держава належним чином реагує на виклики пандемії”, – заявив міністр.

Читайте також: Угода про асоціацію між Україною та ЄС: названо ключові здобутки

МЗС України нагадує, що включення до “зеленого переліку” не означає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС.  Рішення Ради ЄС має рекомендаційний характер для держав-членів, які ухвалюють кінцеве рішення про включення третіх країн у національні “зелені переліки” з огляду на епідемічну ситуацію у своїй країні.

Одразу після ухвалення рішення Ради ЄС Кулеба доручив дипломатам оперативно провести додаткові переговори з уповноваженими органами в державах-членах Євросоюзу щодо включення України в національні “зелені переліки” та оновлення національних вимог щодо перетину кордону українцями.

Раніше повідомлялося, що Угода про спільний авіаційний простір між ЄС і Україною отримала “зелене світло” Ради ЄС.

 

Джерело UATV
дата14.07.2021
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×