З початку окупації Криму РФ закликала на військову службу близько 30 тис. українців, – Джапарова

uatv
06.07.2021
Фото МЗС

Із початку окупації Криму близько 30 тисяч громадян України вже призвані на військову службу в Росії.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час виступу на форумі “Україна 30. Міжнародна політика”, інформує UA з посиланням на пресслужбу форуму.

За її словами, Росія намагається перетворити окупований Крим на величезну військову базу.

“Одночасно вона придушує усі можливі форми протидії окупації, форми опору та спротиву. Основними факторами цього процесу є безпрецедентні та жорстокі репресії щодо інакодумців, в першу чергу, йдеться про українців і кримських татар”, – сказала Джапарова.

Чиновниця зазначила, що Росія постійно збільшує кількість військовослужбовців і техніки в окупованому Криму.

“Нещодавно Кремль пішов ще далі – під виглядом військових навчань на півроку закрив частину Чорного моря, зокрема в напрямку Керченської протоки, для іноземних військових кораблів та державних суден. Крім того, російський президент надав Росгвардії право блокувати акваторії Чорного та Азовського морів. Це дійсно створює суттєві перешкоди для міжнародної навігації, загрожує безпеці та стабільності України у світі та Південно-Східній Європі”, – наголосила заступник міністра.

Крім того, за її словами, Росія активно розбудовує кримську військову інфраструктуру для своєї ядерної зброї, реконструює інфраструктуру сховищ ядерних боєголовок радянських часів.

Читайте також: РФ не піде на повномасштабне зіткнення з НАТО в Чорному морі, – Кулеба

Раніше Джапарова пояснила значення “Кримської платформи” для Херсонщини

Джерело UATV
дата06.07.2021
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×