Захист прав українських політв’язнів буде в адженді “Кримської платформи”, – Кориневич

uatv
30.07.2021
Фото телеканал “Дом”

На порядку денному міжнародного саміту “Кримської платформи” важливе місце посядуть питання захисту прав громадян України, незаконно заарештованих і засуджених до тюремних термінів у окупованому Росією Криму. Про це у програмі “На самом деле” телеканалу “Дом” заявив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) Антон Кориневич.

“Безумовно, людський вимір і захист прав людини точно будуть в адженді “Кримської платформи”. Це зрозуміло. Це завжди топпитання на будь-якому міжнародному майданчику, де б ми не говорили про Крим. Тому це обговорюватимуть”, – уточнив Кориневич.

Постпред президента в АРК зазначив, що міжнародна підтримка підвищує ефективність боротьби за права людини на окупованому Росією півострові.

“За наявності міжнародної підтримки, міжнародного тиску набагато ефективніше працювати з цього треку. Ми постійно спілкуємося з родичами, адвокатами, дружинами політв’язнів. Безумовно, вони всі очікують повернення любих або додому, або туди, де їм буде безпечно”, – продовжив Кориневич.

Українська держава вже зараз надає допомогу політичним в’язням та їхнім родинам. Кориневич переконаний, що необхідно посилити законодавчу підтримку незаконно утримуваних осіб.

“Думаю, що зокрема “Кримська платформа” нас може підстібнути до роботи у себе вдома, в Україні, за цим напрямом. Ось у нас уже працює певна міжвідомча комісія, яка надає соціально-правову допомогу, зокрема фінансову, колишнім політв’язням або сім’ям тих людей, які зараз є політв’язнями. Мені здається, що нам також потрібен окремий закон, який визначає, як держава допомагатиме політв’язням та їхнім сім’ям”, – акцентував Кориневич.

“Кримська платформа” може посилити українські позиції щодо захисту прав політв’язнів, впевнений постійний представник президента в АР Крим.

“Думаю, що ось це все разом – і міжнародний майданчик “Кримська платформа”, і наша активна робота всередині держави – може дати певний результат як підтримки державою політв’язнів і їхніх сімей, так і міжнародного тиску, й міжнародної спільної роботи з тим, щоб люди, як-от Сервер Мустафаєв та інші, дійсно опинилися поруч зі своїми близькими”, – резюмував Кориневич.

Нагадаємо, перший міжнародний саміт “Кримської платформи” відбудеться в Києві 23 серпня цього року.

Читайте такожУ Раді готують законопроєкт про політв’язнів, – Ташева (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата30.07.2021
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×