Заклади культури та креативні індустрії сплачуватимуть менше податків, – Ткаченко

uatv
25.12.2020
Фото Facebook Олександр Ткаченко

Культурна та розважальна галузі зазнали найбільших збитків під час локдауну. Як держава допомагатиме постраждалим через карантин – розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом”.

З наступного року почне діяти так званий культурний ПДВ. Зазвичай цей податок становить 20%. Тепер заклади культури та креативні індустрії – є точний перелік, які це види діяльності, – будуть сплачувати лише 7%, повідомив Олександр Ткаченко.

Також було ухвалено закон, який вперше в Україні ввів поняття гранту – тобто безкоштовної допомоги держави тим, хто був зачинений під час локдауну і зазнав збитків. Ці виплати розпочалися наприкінці року і зараз завершуються.

“Це вперше, коли люди отримали різні суми за те, що був цей локдаун. Це аналог єдиноразової допомоги ФОПам, але суми значно більші і даються юридичним особам”, – додав міністр.

Крім того, незважаючи на ризик нового карантину, закладені кошти на розвиток туризму.

“Наступного року ми сподіваємось, що плани з реставрації дадуть можливість цим об’єктам заробляти більше коштів через зростання відвідувачів. Ми зробили чимало кроків з популяризації внутрішнього туризму. Йде певне перезавантаження системи”, – сказав Ткаченко.

Нагадаємо, Канада ратифікувала угоду про виробництво аудіовізуальних творів з Україною.

Раніше Ткаченко закликав ввести повний локдаун на різдвяні свята.

Джерело UATV
дата25.12.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×